Edukacja

• 8 czerwca 2017
  • wyświetleń: 3739

SP nr 3 w Ligocie na 5. miejscu w Polsce w tenisie stołowym

W ostatni weekend maja w Rawie Mazowieckiej odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. Rewelacyjny występ zanotowali mistrzowie województwa śląskiego - chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie.

Paweł Polok i Michał Gawlas zajęli drużynowo 5. miejsce, doznając w całym turnieju tylko jednej porażki - 3:2 w meczu ćwierćfinałowym, a Michał Gawlas zwyciężył 11 z 12 swoich pojedynków, pokonując m.in. aktualnego wicemistrza Polski młodzików.

Paweł Polok i Michał Gawlas
Paweł Polok i Michał Gawlas · fot. Szkoła Podstawowa nr 3 w Ligocie

Drużyna dziewcząt z Ligoty - Małgorzata Hebda i Weronika Indeka zajęły w turnieju 11. miejsce. Warto dodać, że nasi reprezentanci byli jednymi z najmłodszych uczestników zawodów, walcząc nawet ze starszymi o trzy lata zawodnikami.

Małgorzata Hebda i Weronika Indeka
Małgorzata Hebda i Weronika Indeka · fot. Szkoła Podstawowa nr 3 w Ligocie

W turnieju finałowym Mistrzostw Polski uczestniczyło 45 najlepszych drużyn szkolnych ze wszystkich województw.